Dodatkowe wyposażenie w samochodzie – w co warto zainwestować?

dodatkowe wyposażenie samochodu

Producenci samochodów dwoją się i troją, by przyciągnąć klientów bogatą ofertą. Dziś nie kupujemy bowiem tylko samochodu, ale pewien styl bycia związany z wybraną marką. Jednak kiedy chcemy kupić w salonie nieco lepiej wyposażoną wersję jakiegokolwiek modelu, przeważnie musimy sporo dopłacić. I wtedy mocno zastanawiamy się, czy na pewno są nam potrzebne te wszystkie „bajery”. Czasem warto dodatkowe wyposażenie samochodu skompletować na własną rękę. Zwłaszcza kiedy nasze auto nie jest już pierwszej młodości, a chcemy by nam jeszcze trochę posłużyło, lub gdy dysponujemy mocno ograniczonym budżetem. Zobaczcie, w jakie dodatkowe wyposażenie w samochodzie warto zainwestować.

Relingi dachowe

To bardzo przydatna rzecz, zwłaszcza kiedy mamy większe auto np. w wersji kombi. Wtedy nie dość, że zazwyczaj mamy w takim aucie sporej powierzchni bagażnik, to dzięki zamontowaniu relingów możemy jeszcze dodatkowo przewozić wielkogabarytowe przedmioty na dachu. Jeśli macie mniejsze auto, relingi tym bardziej się przydadzą. Takie rozwiązanie szczególnie docenicie np. w czasie przeprowadzki, albo remontu. Wtedy posiadanie relingów na dachu może okazać się nie lada wybawieniem. Dzięki takiemu dodatkowemu wyposażeniu nie będziecie mieć kłopotu choćby z przewiezieniem materaca, czy nawet płyt kartonowo-gipsowych. Oszczędność na kosztach dostawy jest doprawdy znaczna.

Używane relingi w zależności od modelu auta, do jakiego chcecie je dopasować, możecie kupić już za około 200 zł. A dzięki własnoręcznemu montażowi zaoszczędzicie dodatkowe pieniądze. Instrukcje montażu bez problemu znajdziecie w Internecie – wierzcie mi – w serwisie Youtube jest wszystko 🙂

Hak holowniczy

Hak holowniczy odpinany (tzw. automat) to kolejny przykład dodatkowego wyposażenia, które przyda się wielu kierowcom. Oczywiście taki hak trzeba zamontować wraz z całym modułem, by odpowiednio spełniał swoją funkcję. Jego zaletą jest to, że w przeciwieństwie do pojazdów, gdzie mamy go na wyposażeniu podstawowym, ten montowany jako dodatkowe wyposażenie w samochodzie, możemy łatwo zdemontować, kiedy nie będzie nam akurat potrzebny. Choć inwestycja w hak holowniczy będzie nieco wyższa niż w używane relingi, to jednak miejmy też świadomość, że na przyczepie, jaką na ten hak możemy zaczepić, przewieziemy zapewne więcej przedmiotów, niż na dachu naszego samochodu.  Decydując się na montaż automata musimy liczyć się z wydatkiem rzędu od kilkuset do nawet ponad 1000 zł. Wszystko zależy tak naprawdę od modelu naszego samochodu i warsztatu, który podejmie się montażu wybranej przez nas części.

Bagażnik na rower

Jeśli macie już zamontowany hak, a jesteście fanami aktywnego spędzania czasu, warto rozważyć zakup bagażnika na rower, montowanego właśnie na haku holowniczym. To coraz popularniejsze rozwiązanie, bo taki sposób przewozu rowerów jest chyba najbardziej optymalny. Taki bagażnik zmieści nawet 3 rowery, a jego montaż jest bardzo prosty i co ważne – umieszczenie rowerów na tego typu platformie nie utrudnia dostępu do bagażnika w samochodzie. Przyzwoity bagażnik na rower, tzn. taki, którego nie musimy cały czas obserwować w lusterku wstecznym, czy aby na pewno wciąż jest z nami w trasie, to koszt kilkuset złotych. Do tego dochodzi jeszcze dodatkowa tablica rejestracyjna, którą takowy bagażnik posiadać musi, a którą musimy zamówić w urzędzie. I za to także poniesiemy stosowną opłatę. Jednak jeśli planujemy wyprawy rowerowe np. podczas urlopu to zamiast płacić codziennie kilkadziesiąt złotych za wypożyczenie roweru, lepiej zainwestować w bagażnik na rower montowany na haku. Taka inwestycja w dodatkowe wyposażenie w samochodzie szybko nam się zwróci, zwłaszcza jeśli cała rodzina jest fanami nie tylko czterech, ale i dwóch kółek.