Gdzie można dodać darmowe ogłoszenia motoryzacyjne?

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

Samochody i podzespoły do różnego rodzaju pojazdów to jedne z najbardziej „chodliwych” towarów na rynku. Każdy, kto kiedykolwiek wystawiał na sprzedaż samochód wie, jak dużym zainteresowaniem cieszą się ogłoszenia motoryzacyjne. Jeśli oferta jest atrakcyjna, chętni na zakup mogą znaleźć się nawet w ciągu kilku minut. Jednak publikacja ogłoszenia związanego z motoryzacją na większości najpopularniejszych serwisów ogłoszeniowych i aukcyjnych zazwyczaj wiąże się z opłatami. Czasem są to naprawdę znaczne kwoty, zwłaszcza jeśli sprzedawane pojazdy lub ich części są kosztowne czy trudno dostępne. Dlatego wielu pasjonatów motoryzacji zadaje sobie pytanie gdzie można dodać darmowe ogłoszenia motoryzacyjne. W poszukiwaniu tego typu portali fani czterech kółek przekopują czeluści internetu. My wychodzimy takim osobom naprzeciw publikując listę stron, na których można dodawać darmowe ogłoszenia motoryzacyjne.

Ogłoszenia motoryzacyjne na ogólnopolskich portalach

Szukając serwisu, na którym można umieścić ogłoszenia motoryzacyjne za darmo, należy zadać sobie pytanie do jak szerokiej grupy odbiorców chcemy dotrzeć. Strony o ogólnopolskim zasięgu niestety często wymagają uiszczenia stosownych opłat za umieszczenie na nich ogłoszenia. Jednocześnie dają nam jednak gwarancję, że nasz  anons dotrze do szerokiego grona odbiorców. Lokalne serwisy, korzystając z faktu, że komunikatów motoryzacyjnych pojawia się naprawdę wiele, również często wprowadzają nawet symboliczne opłaty za ogłoszenia z tej kategorii. Na dużych portalach aukcyjnych i serwisach z ogłoszeniami typu allegro.pl, olx.pl, gratka.pl czy otomoto.pl wystawienie ogłoszenia w kategorii motoryzacja to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Dodatkowo płatne jest np. wyróżnienie zamieszczonego przez nas ogłoszenia. Cena ogłoszenia zależy również od długości czasu, na jaki jest ono umieszczane w serwisie. Z doświadczenia jednak możemy powiedzieć, że po zamieszczeniu na tego typu stronach atrakcyjnej oferty sprzedażowej nasz telefon może być rozgrzany do czerwoności.

Darmowe, ale nie do końca…

Istnieje szereg portali, na których zamieszczanie ogłoszeń motoryzacyjnych z pozoru jest darmowe. Jednak po przejściu kilku etapów rejestracji i podaniu wymaganych przez serwis danych, nierzadko okazuje się, że mimo wszystko za ogłoszenie musimy zapłacić. W najlepszym przypadku opłata wymagana jest tylko za wyróżnienie naszego anonsu. Tak jest np. w przypadku portalów sprzedajemy.pl, auto-moto.pl  oraz gumtree.pl gdzie podstawowa wersja ogłoszenia jest za darmo, ale za wyróżnienie trzeba już zapłacić. W przypadku większości portali przed dodaniem ogłoszenia musimy założyć konto. Są też strony z ogłoszeniami moto typu autogielda.pl, która z nazwy jest darmowa, jednak po zapoznaniu się z regulaminem, okazuje się, że nawet podstawowe ogłoszenie jest płatne.

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

Popularność ogłoszeń motoryzacyjnych jest tak duża, że nawet zamieszczając swoją ofertę na nieco mniej popularnym portalu i tak znajdziemy odbiorców. Musimy mieć jednak na uwadze, że w przypadku poszukiwania czy to samochodów, czy np. maszyn rolniczych albo części do jakiegokolwiek pojazdu użytkownicy rzadko wpisują swoje zapytanie w wyszukiwarkę. Jest to o tyle specyficzna tematyka, że potencjalny nabywca zazwyczaj wchodzi na konkretną stronę i dopiero tam rozpoczyna poszukiwania interesujących go towarów. Jednak jeśli chcemy bezkosztowo zamieścić ogłoszenie motoryzacyjne, umożliwią nam to takie serwisy jak np. auto.pl, freemoto.pl, motosprzedaz.pl. Co prawda są one mniej popularne niż rynkowi giganci, ale także mają swoich wiernych użytkowników.

Jaki serwis wybrać do zamieszczenia ogłoszenia motoryzacyjnego?

Strony oferujące zamieszczanie darmowych ogłoszeń motoryzacyjnych są rzadkością, gdyż właściciele tego typu serwisów już dawno zwietrzyli, jak dużą popularnością cieszy się sprzedaż aut i części do pojazdów. Nawet w przypadku lokalnych portali za zamieszczenie ogłoszenia naliczana jest opłata rzędu kilku złotych, co ich właścicielom przynosi niemałe zyski, biorąc pod uwagę jak wiele samochodów sprzedaje się w Polsce każdego dnia na rynku wtórnym. Wybór strony, na której zamieścimy ogłoszenie powinien zależeć nie tylko od budżetu, jakim dysponujemy, ale także od tego do jak szerokiego grona odbiorców chcemy dotrzeć. Równie dobrą skuteczność (w postaci udanej transakcji sprzedaży) możemy mieć bowiem zamieszczając ogłoszenie na jednym w ogólnopolskich serwisów, jak i na lokalnej stronie internetowej.