Jak dobrze wyglądać na zdjęciach, czyli krótki poradnik pozowania

jak dobrze wyglądać na zdjęciach

Zapoznaj się z naszym poradnikiem pozowania i zapamiętaj kilka prostych trików, które pozwolą Ci dobrze wyglądać na zdjęciach

Mówi się, że dzisiejszy świat to powrót do kultury obrazkowej. Coraz mniej czytamy, a coraz większą rolę w naszym życiu odkrywają obrazy, których codziennie widzimy setki. Nawet na najpopularniejszym portalu społecznościowym promowane i lepiej widoczne są wpisy zawierające zdjęcia.

Być może zaliczasz się do wcale nie małej grupy ludzi, która nie lubi być fotografowana. Ale chyba nie istnieje osoba, która mimo to nie chciałby dobrze wyglądać na zdjęciach. Kiedy przeglądamy rozmaite galerie zdjęć w internecie, zastanawiamy się, jak to możliwe, że niektórzy ludzie niemal na każdym zdjęciu wyglądają perfekcyjnie. Są pewne tricki, których znajomość i umiejętne stosowanie pomogą Ci świetnie wyglądać na zdjęciach. A więc usiądź wygodnie w fotelu i zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a potem śmiało możesz wprowadzać je w życie. Dziś dajemy radę jak dobrze wyglądać na zdjęciach, czyli jak ustawić się do fotografii, by ukryć wszelkie mankamenty sylwetki i wyglądać niczym zawodowe modelki 😉

Uśmiechaj się, ale z umiarem

Każda twarz lepiej wygląda uśmiechnięta. Jednak kiedy zbyt długo „szczerzysz” się do obiektywu, Twój uśmiech zaczyna wyglądać sztucznie. Przestajesz się uśmiechać się oczami, a zostają tylko rozciągnięte w uśmiechu usta. Poproś więc fotografa, by powiedział, kiedy zamierza zrobić zdjęcie i dopiero na jego znak się uśmiechnij.

Staraj się trzymać szeroko otwarte oczy

Tak, to trochę wyklucza się z poprzednią poradą, bo jak się uśmiechać i mieć przy tym szeroko otwarte oczy… No ale przecież nie wszystkie zdjęcia musisz mieć uśmiechnięte. By lepiej wyglądać na zdjęciach, zwłaszcza robionych z bliska, opuść powieki i poproś fotografującą osobę, by dała Ci znać i dopiero, tuż przed naciśnięciem migawki podnieś wzrok i szeroko otwórz oczy. To sprawdzony sposób wielu modelek – Twoje oczy będą wyglądały na większe niż w rzeczywistości, a do tego na pewno unikniesz mrugnięcia podczas robienia zdjęcia.

Sposób na wyszczuplenie twarzy

Kolejny sposób podpatrzony na sesjach profesjonalnych modelek. Żeby twarz wyglądała szczuplej, a na zdjęciu nie pojawiał się drugi podbródek, podczas fotografowania przyciśnij mocno język do podniebienia, wysuń brodę lekko do przodu i ściągnij łopatki. Trzymaj przy tym wyprostowane plecy. Efekty tych zabiegów na pewno pozytywnie Cię zaskoczą.

Zrób mocniejszy makijaż

Rada typowo dla pań, ale gwarantujemy, że się sprawdzi. Aparat „zjada” makijaż i jeśli będziesz pomalowana bardzo delikatnie, jest spora szansa, że makijażu na zdjęciu nie będzie w ogóle widać. Podkreśl więc mocniej oczy, a na policzki nałóż większą niż zwykle ilość różu. Na zdjęciu Twój makijaż na pewno nie wyjdzie na przerysowany. Nie żałuj sobie też pudru. Lepiej mocno zmatowić twarz, by uniknąć jej nieestetyczne błyszczenia się na zdjęciach.

Pamiętaj, żeby nie przyciskać ramion do tułowia

To częsty błąd widoczny np. w czasie ślubnych plenerów. Ręka panny młodej wygląda wtedy na grubszą i spłaszczoną. Zamiast tego możesz położyć dłoń na biodrze, albo podnieść ręce do góry. Takie pozy sprawią, że Twoja sylwetka będzie wyglądała na zgrabniejszą.

Sposoby na optyczne wyszczuplenie sylwetki

By odjąć sobie kilka kilogramów na fotografii, stań pod lekkim kątem do obiektywu, ustaw stopy jedna za drugą, lekko wypchnij biodra do tyłu, a tułów skieruj do przodu. Innym sposobem na wyszczuplenie sylwetki jest skrzyżowanie nóg. Taki zabieg fajnie wydłuża nogi. Pamiętaj też o odpowiednim oświetleniu zdjęć. Tu zdaj się na Twojego fotografa. Umiejętnie dobrane światło także potrafi odjąć kilka kilogramów i pokazać sylwetkę w… bardziej korzystnym świetle 😉

Pamiętaj o kolorach

Weź pod uwagę na jakim tle będziesz fotografowana/fotografowany i dobierz strój w odpowiednim kolorze, by nie zlewać się z tłem. Pamiętaj przy tym, że ciemne kolory co prawda wyszczuplają, ale też dodają lat i podkreślają zmarszczki. Ważne by dobrze czuć się w założonych do zdjęć ubraniach. Jeśli na co dzień nie lubisz nosić obcisłych ubrań, nie wbijaj się w nie na siłę, tylko po to, by „pokazać się” na zdjęciach, na pewno nie będziesz wówczas wyglądać naturalnie.

Każdemu da się zrobić dobre zdjęcia

Pamiętaj o tej zasadzie. Sporo zależy też od doświadczenia i umiejętności fotografa, no i oczywiście od chęci fotografowanej osoby. Jeśli fotografowany nie chce współpracować, trudno będzie mu zrobić dobre zdjęcia. Kadry wykonywane z zaskoczenia, albo w ogóle bez świadomości, że jest się fotografowanym, często wychodzą równie dobrze, jak te pozowane. Oczywiście podstawową zasadą, jak zresztą w każdym rodzaju fotografii, jest tu praktyka i robienie dużej ilości zdjęć, by zobaczyć, które z wymienionych wyżej sposobów sprawdzą się najlepiej w Twoim przypadku i dzięki którym będziesz dobrze wyglądać na zdjęciach.