Programy przydatne w pracy biurowej

      Brak komentarzy do Programy przydatne w pracy biurowej
programy przydatne w pracy biurowej

Jest wiele darmowych programów, które ułatwią organizację i wykonywanie codziennej pracy

Pewnie myślicie, że posiadając sprzęt komputerowy w biurze i podstawowe oprogramowanie do niego macie już wszelkie niezbędne narzędzia do pracy. Być może to, z czego na co dzień korzystacie Wam wystarcza, ale przecież zawsze może być lepiej. Istnieją liczne programy przydatne w pracy biurowej i to zagadnienie weźmiemy dziś pod lupę. Proponowane przez nas rozwiązania są bezpłatne, a korzystanie z nich na pewno ułatwi Waszą biurową egzystencję i pomoże w planowaniu zadań, tworzeniu zestawień i wielu innych codziennych czynnościach.

Dyski internetowe Google Drive

Za darmo możecie korzystać aż z 15 GB miejsca na wirtualnym dysku. Dostęp do danych umieszczanych na dysku Google możecie mieć zarówno z komputera, jak i smartfona. Jedynym warunkiem jest posiadanie poczty w usłudze G-mail. To świetna alternatywa lub uzupełnienie „tradycyjnych” biurowych programów znanych z pakietu Office. Na dysku Google Drive możecie z poziomu przeglądarki tworzyć, edytować i zapisywać dokumenty tekstowe oraz arkusze kalkulacyjne. Co najważniejsze, wprowadzone dane zostają automatycznie zapisane, nie musicie więc pamiętać o tym, by co chwilę klikać „zapisz”, w obawie o utratę tworzonych przez Was treści.

Evernote

Zyskujący coraz większą popularność program do tworzenia notatek. Swoje teksty i notatki zapisujecie na internetowym koncie i możecie korzystać z nich za pomocą różnych urządzeń. To dobra baza zwłaszcza dla osób zawodowo piszących teksty. W jednym miejscu możecie mieć całą swoją twórczość pod ręką. Evernote pozwala także na udostępnianie zapisanej treści innym użytkownikom. Dodatkową ciekawą opcją jest dodawanie zdjęć, a także zapisywanie artykułów z internetu. Aplikacja umożliwia także tworzenie list zadań, choć do tego polecamy inny, specjalnie w tym celu stworzony program…

Trello

Idealna opcja dla tych, którzy lubią mieć wszystko zaplanowane i uporządkowane. W pracy biurowej to naprawdę przydatne, a co najważniejsze bardzo proste w obsłudze narzędzie. Trello ułatwia organizacje pracy, zwłaszcza, jeśli Wasze biuro obejmuje kilka pomieszczeń i wszyscy pracownicy nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu. Na wirtualnej tablicy możecie naklejać kartki z kolejnymi zadaniami, oznaczać ich priorytet i czas wykonania, przenosić zadania pomiędzy poszczególnymi tablicami, a także przypisywać konkretne osoby do wykonania tych zadań. Trello umożliwia tez dołączanie plików do swoich tablic, więc wszystkie ważne elementy możecie mieć w jednym miejscu.

Scan Tailor

Bezpłatny program do obróbki skanów. Niezastąpione narzędzie, jeśli w Waszej pracy często musicie skanować teksty, a ich jakość zazwyczaj pozostawia sporo do życzenia. Z pomocą programu Scan Tailor szybko możecie zmodyfikować zeskanowany dokument- wyprostować krzywe linie tekstu czy stron, obszerne wielostronicowe pliki podzielić na pojedyncze. Dodatkowo program umożliwia usuwanie zabrudzeń z zeskanowanych stron i ich wybielanie. Możesz także dowolnie modyfikować obszary marginesów.

Freeplane

Idealne narzędzie dla osób pracujących w kreatywnych zawodach. Znakomicie sprawdzi się także w czasie biurowej burzy mózgów. Freeplane służy do tworzenia map myśli. W prosty i atrakcyjny wizualnie sposób możecie zapisywać  w  nim swoje pomysły, tworzyć rysunki, wykresy i schematy graficzne. Program umożliwia także dodawanie linków do zewnętrznych źródeł i filtrowanie zapisanych danych. Udowodniono, że tworzenie map myśli znacząco wpływa na kreatywność, a także ułatwia zapamiętywanie, warto więc skorzystać z tej aplikacji. Gotowe mapy myśli można zapisywać w wielu popularnych formatach (m.in. jako zdjęcie lub dokument tekstowy).

Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas programy przydatne w pracy biurowej okażą się dla Was pomocne i usprawnią planowanie, organizację pracy i wykonywanie codziennych obowiązków w Waszych miejscach pracy.